Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Aktualności

Theia - kolejna gra muzyczna od Hypaa

Dodał BTM dnia 03-05-2010 o godzinie 10:00 - komentarze (0), #theia, #hypaa

MiniaturkaDrugim, po Mozarc tytułem od Hypaa jest Theia - kolejna gra muzyczna korzystająca z dobrodziejstw ekranów dotykowych.

Tym razem role zostają odwrócone - wskaźniki, które należy dotykać pojawiają się na ekranie i pozostają nieruchome - ruchoma za to jest linia, która przechodząc przez wskaźniki określa które z nich w danym momencie należy docisnąć. Linia porusza się w górę i w dół ze stałą prędkością określaną przez BPM piosenki zaś wskaźniki pojawiają się w miejscach i ilości określonej przez odgrywany "beat".

Gra prezentuje się graficznie znacznie lepiej niż poprzedni opisywany tytuł - widać, że jest ona w produkcji już od dłuższego czasu. Również sama rozgrywka wydaje się dużo bardziej dynamiczna i angażująca.


MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

Mozarc - nowa gra muzyczna od Hypaa

Dodał BTM dnia 03-05-2010 o godzinie 09:54 - komentarze (0), #mozarc, #hypaa

MiniaturkaNa tegorocznych targach GTI Asia Taipei Expo zaprezentowano jak do tej pory dwie zupełnie nowe gry muzyczne - jedną z nich jest Mozarc - gra muzyczna wykorzystująca ekran dotykowy.

Zadaniem gracza jest dotykanie odpowiedniego toru na ekranie w momencie, w którym spadający wskaźnik osiągnie linię końcową. Torów mamy 6 (zapewne na niższych poziomach trudności będzie ich odpowiednio mniej) zaś wskaźniki jak zawsze lecą w rytm aktualnie odgrywanej piosenki.

Wstępne zrzuty ekranu nie wyglądają powalająco, ale należy wziąć pod uwagę, że jest to wstępna demonstracyjna wersja gry i zapewne do czasu premiery poddana będzie wielu zmianom.

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

KONAMI jakiś czas temu zapowiedziało wprowadzenie systemu PASELI w swoich nowych automatach. Czym jest PASELI? Ma to być system zastępujący znane chyba wszystkim wrzucanie monet / żetonów do automatów. Każdy z graczy będzie mógł nabyć kartę (przynajmniej taki format wynika ze wstępnych informacji), na której znajdować będą się elektroniczne kredyty dzięki którym będziemy mogli zagrać w gry KONAMI z zamontowanymi czytnikami.

Ok, ale przecież podobny system już istnieje - wchodząc do salonu dostajemy kartę z kredytami. Tak - tyle, że poza możliwością "grania" jedną kartą w wielu salonach zyskujemy także możliwość przenoszenia ze sobą swoich wyników, dokupowania nowych elementów tj. piosenki, stroje dla postaci i zabieranie ich ze sobą. Właściciele salonów zyskają także większą możliwość definiowania opłaty za grę - możliwe będzie np. zmniejszenie wysokości opłaty za grę im więcej (dłużej) w nią gramy.

Na razie nie zdradzono jeszcze informacji o tym, jak właściciele automatów będą rozliczać się producentem automatów / dystrybutorem systemu PASELI - osobiście mam nadzieję że będzie się to odbywało na podstawie okresowej prowizji co mogło by się przyczynić do zwiększenia ilości dostępnych automatów wypożyczanych na zasadach dzierżawy / kolokacji jak popularne ostatnio automaty "jednoręki bandyta".

Ciekawe tylko, ile przyjdzie nam czekać na pojawienie się takich maszyn w Polsce?

Więcej informacji o PASELI znajdziesz na oficjalnej stronie.

Taiko no Tatsujin DS: Dororon! Yokai Daikessen!

Dodał BTM dnia 23-04-2010 o godzinie 07:28 - komentarze (0), #taiko, #tnt, #nds

TnT: Dororon! Yokai Daikassen to kolejna odsłona popularnej w Japonii serii gier Taiko no Tatsujin lądująca na konsoli Nintendo DS. Premiera gry zapowiedziana jest na 1 lipca 2010 roku - jak zwykle zapewne nie doczekamy się wersji anglojęzycznej.

Autorzy przygotowali dla nas 50 utworów - część znamy już z poprzednich części, część zaś będzie zupełnie nowa. Poza trybem prostej rozgrywki można będzie zagrać w tryb fabularny podczas którego Katsu i Don zwalczają złe duchy na terenie Japonii. Przewidziano także tryb multiplayer dla 4 graczy.

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

Chciałbym także przypomnieć, że maskotki Katsu oraz Don, jak i sam kontroler do gry możecie kupić w naszym sklepie internetowym ;-)

Lista utworów (nie jest to pełna lista!), w które przyjdzie nam zagrać, znajdziecie w rozwinięciu aktualności.

Beat Driver - nowa gra muzyczna od ... Audi?

Dodał BTM dnia 22-04-2010 o godzinie 12:41 - komentarze (2), #iphone

Miniaturka Audi, firma znana raczej z produkcji samochodów niż gier postanowiła uraczyć posiadaczy iPhone oraz iPodów tytułem Beat Driver, który jest reklamą Audi A1 zamaskowaną w oprawę graficzną rodem z Audiosurf.

Zdaniem gracza jest przemieszczanie się po trasie generowanej w rytm muzyki i zbieranie pojawiających się na niej "znaczników" które zwiększają nasze punkty - jednak jeżeli przegapimy ich zbyt dużo musimy powtórzyć dany utwór.

W grze dostępne jest 9 utworów, na razie nie ma informacji o ewentualnych możliwościach rozszerzenia zestawu o kolejne, np. własne, utwory.

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

Gra do pobrania - za darmo - z App Store.

SingStar online?

Dodał BTM dnia 09-04-2010 o godzinie 08:02 - komentarze (0), #singstar, #online

MiniaturkaJak donosi portal Bemanistyle SCEE (Sony Computer Entertainment Europe) poinformowała, że zbliżający się update dla SingStar w wersji Playstation 3 ma dodać możliwość zmierzenia się z innymi graczami poprzez internet.

Jedynym wymogiem jest to, by obaj gracze posiadali kopię utworu (jest to ważne w przypadku utworów pobranych z PlayStation Network) - podczas gry będziemy mogli obserwować wynik punktowy drugiego z graczy. Dodatkowo, gracze którzy posiadają dodatek PlayStation Eye (kamera wykorzystywana w różnych grach np. boksie) będą mogli wysyłać nagranie wideo, które wyświetlane będzie u drugiego z graczy.

PC Fit - nowa gra w serii Dance Party

Dodał BTM dnia 31-03-2010 o godzinie 15:00 - komentarze (0), #ddr, #danceparty

MiniaturkaNa stronie Dane Party pojawiły się nowe informacje nt. najnowszej gry w tej serii - PC Fit - jest to kolejna (po mój Fitness) gra, której autorzy pomagają graczom zadbać o ich kondycję fizyczną oraz sylwetkę.

Dzięki grze, pod okiem wirtualnego instruktora fitness, będziemy mogli na macie zrzucić nadmierne kilogramy, ale także wybrać ćwiczenie pomagające na rozwinięcie wybranych grup mięśni czy po prostu polepszenie naszej zręczności i lekkości ruchów.

Interfejs gry został przebudowany i uproszczony tak, by zarówno młodsi jak i starsi użytkownicy mogli bez problemów poradzić sobie z wyborem odpowiedniego rodzaju treningu.

Najważniejsze, wg. wydawcy gry, cechy to:

 • Miniaturkawspółpraca z każdą matą taneczną
 • trzy programy treningowe: odchudzanie, poprawa kondycji oraz rzeźbienie mięśni, w różnych poziomach trudności (w zależności od naszych możliwości i kondycji)
 • prywatny trener, zaplanuje specjalnie dla Twojego profilu program złożony z różnorodnych serii ćwiczeń, podczas ćwiczeń będzie Cię pocieszał i motywował do dalszej pracy
 • możliwość stworzenia własnego profilu (imię, wiek, wzrost, waga..)
 • oryginalna muzyka pomoże Ci w ćwiczeniach poprzez rytm dostosowany do pokazywanych w danym czasie ćwiczeń

Gra oczywiście wydana została w pełnej polskiej wersji językowej.

UltraStar 0.7.2 beta

Dodał BTM dnia 19-03-2010 o godzinie 15:22 - komentarze (0), #ultrastar, #singstar

Po wersji alpha przyszła kolej na serwję beta najnowszej odsłony UltraStar - do pobrania jak zawsze na stronie domowej projektu. Nowa odsłona wnosi następujące zmiany:

 • "złote nutki" poprawnie zaśpiewane zmieniają kolor z białego na żółty
 • zmienne #ALBUM, #ID i #LENGTH są poprawnie ustawiane podczas wczytywania nowych piosenek
 • klawisz Enter z klawiatury numerycznej jest już poprawnie obsługiwany
 • czcionka ekranowa została zmieniona na bardziej ostrą
 • usunięto błąd związany z wczytywaniem utworów zawierających znacznik 0x0A jako koniec linijki (pliki standardu Linux/Unix)
 • zwiększona rozdzielczość ikony

UltraStar 0.7.2 alpha

Dodał BTM dnia 12-03-2010 o godzinie 10:57 - komentarze (0), #ultrastar, #singstar

MiniaturkaNa oficjalnej stronie UltraStar pojawiła się informacja ogłaszająca wydanie nowej - testowej - wersji UltraStar - 0.7.2 alpha.

W nowej wersji znajdziemy między innymi:

 • nowy, lepszy instalator
 • nową ikonę opartą o nowe logo
 • muzykę w menu
 • oficjalne piosenki są kodowane
 • animowane efekty w menu, animowane "złote nutki"
 • aktualizacja piosenek z bazy on-line podczas startu gry
 • tryb tłumaczeń (na razie dostępny tylko w piosence "Dead Smiling Pirates - I 18") - tłumaczenia tekstu piosenki wyświetlane będą w górnej częsci ekranu w czasie rozgrywki
 • poprawki w trybie Freeplay (usunięto błąd powodujący wyłączenie gry po pierwszej linijce tekstu)

UltraStar można pobrać ze strony domowej.

GuitarFreaks i DrumMania XG

Dodał BTM dnia 10-03-2010 o godzinie 11:50 - komentarze (0), #guitarfreaks, #drummania

MiniaturkaPozostając w temacie gitarowo-perkusyjnym - w dniu dzisiejszym premierę w Japonii miały najnowsze odsłony 2 popularnych (u nich ;-)) serii gier muzycznych - DrumMania oraz GuitarFreaks w wersji XG.

Dla osób nie znających serii - co nie dziwi, w Polsce na automat DrumManii udało mi się trafić tylko raz, a GuitarFreaks, które datą premiery na długo wyprzedza Guitar Hero czy Rock Band, nie trafiłem ani razu - obie gry to "automatowe" odpowiedniki wymienionych wyżej tytułów, pozwalające na wcielenie się w rolę gitarzysty (gra dla 2 graczy) lub perkusisty (1 gracz) i zmierzenie się z serią specjalnie przygotowanych piosenek.

Informacje nt. nowej odsłony - w tym zdjęcia, filmy instruktażowe, oraz listę utworów - znaleźć można na oficjalnej stronie.

Wybierz stronę wyników: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11