Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Aktualności

Rock Band 3 - oficjalnie

Dodał BTM dnia 10-03-2010 o godzinie 11:30 - komentarze (0), #rockband

MiniaturkaNa stronie Facebook poświęconej grze Rock Band pojawiła się oficjalna zapowiedź Rock Band 3, czyli trzeciej części w muzycznej serii Harmonix. Twórcy zapowiadają, że nowa część zrewolucjonizuje rynek gier muzycznych, podobnie jak uczyniły to poprzednie części - niestety nie udzielono informacji, na czym owa rewolucja miała by polegać.

Rock Band 3 zapowiedziane jest na sezon świąteczny, co na nasze tłumaczymy na okres świąt Bożego Narodzenia. Gra wydawana będzie pod banerem Electronic Arts.

PiU: PRO 2

Dodał BTM dnia 05-03-2010 o godzinie 18:30 - komentarze (1), #piu, #piupro

MiniaturkaWraz z informacjami o PiU: Fiesta pojawiły się także nowe wieści o PiU: PRO2 - co prawda nie jest ich tak dużo:

 • w nowej odsłonie pojawi się ponad 80 nowych utworów, w sumie ponad 800 nowych układów kroków
 • pojawią się nowe tryby gry dla wielu graczy - Routine Mode, który prawdopodobniej będzie układem freestajlowym dla 2 graczy i Guntlet Mode, który ma być trybem pozwalającym na sprawdzenie się w walce z innymi graczami
 • uaktualniona szata graficzna, nowe opcje oraz modyfikatory
 • tryb rankingowy z wykorzystaniem USB jako nośnika punktacji

Na stronie PiUGame pojawiła się specjalna sekcja poświęcona najnowszej odsłonie serii PiU: Fiesta. Na stronie znajdziemy wiele informacji o wyglądzie gry, nowych trybach oraz utworach, w jakie przyjdzie nam zagrać - wszystko w łamanej angielszczyźnie.

Dodatkowo, poza samymi informacjami pojawiły się bardziej nas chyba w tym momencie interesujące rzeczy - zdjęcia i filmy, dwa z nich prezentujemy poniżej:Osobiście w nowym systemie wyboru piosenek nie pasuje mi to, że wybór poziomu trudności dokonywany jest po wybraniu piosenki - z jednej strony utrudni to szybszy wybór (w przypadku gry na 2 graczy o różnym poziomie zdolności), z drugiej zaś strony może uchronić przed sytuacjami kiedy omyłkowo wybieramy jakąś 1-dynkę ;-)

Wszystkie (15!) filmików z PiU: Fiesta możecie obejrzeć na oficjalnym kanale Andamiro.

Na stronie Positive Gaming pojawiły się informacje nt. kolejnej odsłony turnieju w gry taneczne organizowanego przez te firmę we współpracy z Fińskim Stowarzyszeniem Graczy w Gry Taneczne (FDGA) - The Positive Gaming Machine Dance World Championships 2010.

Mistrzostwa odbędą się w Zwanenburgu, niedaleko Amsterdamu w dniach 29 lipca - 1 sierpnia. Poza samym turniejem (rozgrywanym na automatach In The Groove) przewidziane są także stanowiska do gry wolnej oraz koncerty muzyków odpowiedzialnych za ścieżkę dźwiękową iDANCE.

Na razie nie zdradzono żadnych dodatkowych informacji - jak tylko jakieś się pojawią przeczytacie o tym na DDRPoland. To co, ktoś się wybiera? :-)

Piu: Fiesta - garść informacji

Dodał BTM dnia 25-02-2010 o godzinie 18:08 - komentarze (2), #piu, #fiesta

MiniaturkaNa stronie Pump Haven pojawiła się dosyć pokaźna ilość informacji nt. nowego miksu, którego testy odbywają się aktualnie w Korei. Jako, że tekstu jest na prawdę dużo, pozwolę sobie przytoczyć tylko co istotniejsze informacje:

 • Normal Mode - jedyny dostępny bez USB lub wpisania kodu tryb gry - pozwala na wybór piosenek tylko z kategorii Normal, jedyne dostępne modyfikatory to x2 i x3 - miejmy nadzieję, że jest to ograniczenie tylko na potrzeby testów, a nie finalne, ponieważ dostępność USB dla PiU jest mało zadowalająca
 • MiniaturkaPojawiło się wiele nowych trybów gry, np.:
  - Short Cut - krótsze utwory, średnio 1 minuta
  - Music Train - znana z DDR opcja Nonstop - 4 piosenki połączone w jeden długi utwór, można wybrać tylko na początku gry
  - Round - tryb podobny do Special Station - mamy 4 punkty, a każda piosenka kosztuje określoną ilość, zaliczenie piosenki na A lub S zmniejsza jej koszt o połowę
  - Battle Mode dla 2 graczy - 2 graczy gra przeciwko sobie, po 2 rundach zwycięzca może grać dalej - znany z gier pokroju Street Fighter tryb. Po wyborze decydujemy co określa zwycięzcę - ocena, ilość punktów, combo. Tryb "Hiper Potion" umieszcza w losowych miejscach napoje(potiony) i miny, które wpływają na punktację
 • Wprowadzanie modów uległo zmianie - po wciśnięciu kombinacji 1+3, 1+3, 1+3 pojawia się menu w którym możemy wybrać interesujące nas mody z listy.
 • Nowa ocena - X - przyznawana za FPC (full perfect combo)

Jak widać w nowej odsłonie możemy spodziewać się na prawdę wielu zmian. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom jest to jednak wersja testowa i do czasu oficjalnej premiery niektóre z opcji mogą zostać usunięte, inne dodane. Jak dla mnie kolejna odsłona Pump it Up zapowiada się całkiem fajnie - zobaczymy, czy ktoś w Polsce pokusi się o sprowadzenie automatu? ;-)

UltraStar 0.7.1

Dodał BTM dnia 25-02-2010 o godzinie 11:01 - komentarze (0), #ultrastar

MiniaturkaNa oficjalnej stronie projektu UltraStar pojawiła się do pobrania zapowiadana już wcześniej, nowa wersja - UltraStar 0.7.1 W programie wprowadzono następujące zmiany:

 • Możliwość zatrzymania gry w czasie śpiewania
 • Tryb Freeplay, w którym nasze występy nie są punktowane
 • Wprowadzono zabezpieczenia przed błędną konfiguracją opcji nagrywania
 • W opcjach dźwiękowych dodano możliwość włączenia buforowania piosenek w czasie odtwarzania
 • Zmienna ilość FPS pozwalająca na oszczędzanie komputera w momentach, w których nie jest wymagana duża moc obliczeniowa (menu, konfiguracja etc.)
 • Zoptymalizowano również wczytywanie tekstur - dzięki temu gra, oraz poszczególne piosenki, powinna uruchamiać się szybciej
 • Zmiana kolorystyki nie wymaga restartu programu
 • Poprawiono sortowanie piosenek z polskimi literami w nazwie
 • W themie "Blue Sensation" zmieniono kontrast nutek w celu łatwiejszej identyfikacji

Nowa wersja do pobrania na stronie UltraStar.pl

Pump it Up Pro 2 - nowe utwory

Dodał BTM dnia 24-02-2010 o godzinie 07:57 - komentarze (0), #piu, #piupro

Na stronie projektu Piu: Pro 2 pojawił się spis nowych utworów, których spodziewać możemy się w nowej wersji mixu. Przy ocenianiu poziomów trudności proszę pamiętać, że Piu: Pro używa skali 1-16 - nie jest ona zgodna ze skalą zwykłego PiU.

Allegro Con Fuoco
1 mata: NR: 3 HD: 7 CZ: 11, 2 maty: HDB: X FS: X NM: 13

Breathing You In
1 mata: NR: 2 HD: 6 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: 7 NM: 9

Don't Don't Go Away
1 mata: NR: 2 HD: 5 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: X NM: 10

Gargoyle
1 mata: NR: 3 HD: 8 CZ: 11, 2 maty: HDB: X FS: X NM: X

Memory
1 mata: NR: 2 HD: 5 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: X NM: X

Photosynthesis
1 mata: NR: 3 HD: 7 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: X NM: X

Eternus
1 mata: NR: 4 HD: 8 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: 5 NM: 9

Elder God Shrine
1 mata: NR: 3 HD: 5 CZ: 9, 2 maty: HDB: X FS: X NM: 11

Electrock
1 mata: NR: 2 HD: 6 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: 6 NM: 10

Necromancy
1 mata: NR: 4 HD: 7 CZ: X, 2 maty: HDB: X FS: 10 NM: 12

We Are Loud
1 mata: NR: 2 HD: 6 CZ: 10, 2 maty: HDB: X FS: 4 NM: X

Na pierwszy rzut oka gra Retro/grade może wyglądać na zwykły kosmiczny shooter - statek leci w prawo, strzela do kosmitów, zbiera powerupy - standard, nie? Nie. Statek leci w lewo, i zbiera własne strzały...

Kapitan Rick Rocket właśnie uratował świat przed atakiem obcych - jednak miało to pewien malutki skutek uboczny. Jego akcje spowodowały zakłócenia w czasoprzestrzeni i jedynym sposobem odczynienia szkód jest odtworzenie każdej z jego akcji, do tyłu. Zadaniem gracza jest poruszanie się zgodnie z poczynaniem naszego bohatera - "zbieranie" wystrzelonych przez niego wcześniej pocisków i unikanie "wracających" do wrogów strzałów.

Ok, ale czemu piszę o tym na DDRPoland? 2 powody - całość odbywa się w rytm muzyki, oraz fakt, że do sterowania statkiem możemy korzystać z gitary np. z Guitar Hero.

Gra ma zostać wydana na PS3 w ramach PSN. Data premiery nie jest jeszcze znana.

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

jubeat mobile

Dodał BTM dnia 21-02-2010 o godzinie 18:28 - komentarze (0), #jubeat, #mobile, #konami

MiniaturkaZupełnie umknął mi fakt iż Konami parę dni temu ogłosiło przeniesienie swojej gry muzycznej jubeat na platformę mobilną, a dokładniej na telefony komórkowe. Przeniesienie gry na klawiatury telefonu spowodowało oczywiście zmiany w samym trybie gry - z oczywistych powodów plansza będzie składać się z 9 (3x3) a nie 16 paneli.

Niestety, na oficjalnej stronie nie podano jeszcze informacji o dacie premiery oraz obsługiwanych telefonach - jak tylko pojawią się te informacje możecie być pewni, że przeczytacie o tym na DDRPoland.
Rock of the Dead - zabijaj zombie ... gitarą?

Dodał BTM dnia 17-02-2010 o godzinie 07:30 - komentarze (0), #rotd, #wii

Nie, nie chodzi o używanie gitary jako broni białej jak to ma miejsce np. w Left4Dead 2 ale o wystukiwanie odpowiednich kombinacji w celu eliminowania zombiaków. Na taki właśnie pomysł wpadli producenci gry Rock of the Dead przeznaczonej dla Nintendo Wii, firm Epicenter.

Rozgrywka przypomina połączenie House of the Dead i Guitar Hero - bohater porusza się po znanych z tego pierwszego "torach", tzn. nie możemy sterować ruchami bohatera. Zewsząd oczywiście wyskakują zombie i inne stworki, w celu wyeliminowania których musimy odegrać odpowiednią, wyświetloną poniżej konfigurację na gitarze. Zwykłe stworki posiadają "życie" wystarczające na kombinację 3-4 chwytów, walka z bossami wygląda już bardziej jak Guitar Hero.

MiniaturkaMiniaturka

Data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale wydawca określa ją jako "wczesna wiosna", cena ma oscylować w okolicach 30-40 dolarów. Poniżej znajdziecie filmik z gry:

Jak widać, a raczej słychać, gra utrzymana jest w humorystycznym klimacie (uratowany w filmiku NPC krzyczy "Dzięki! Facet z gitarą? Teraz to na pewno postradałem zmysły!") więc dla posiadaczy Wii zapowiada się niezły ubaw ;-)

Wybierz stronę wyników: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11