Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Aktualności

Pump It Up - wieści o nowej grze ciąg dalszy

Dodał BTM dnia 11-02-2010 o godzinie 11:51 - komentarze (0), #piu, #fiesta

W ciągu ostatnich dni scenę PIU obiegły zdjęcia meksykańskiej gazety, w której Andamiro zamieścił reklamę nowej częsci serii Pump It Up. Niedługo po tym pojawił się obrazek w lepszej jakości:

Miniaturka

Po raz pierwszy mamy zatem potwierdzenie prac nad nową wersją oraz odrobinę informacji:

 • podwójny interfejs - gracze spekulują, że odnosi się to do wprowadzenia strzałek dla nawigacji w menu na samym automacie, tak jak ma to miejsce w automatach DDR
 • tryb World Max pojawi się w nowej wersji i zostanie zaktualizowany o nowe lokacje i zadania
 • mix ma zawierać "najlepsze w historii PIU piosenki" co sugeruje powrót wielu utworów usuniętych w NXA
 • różne tryby pojedynku pomiędzy graczami
 • tryb Nonstop - zapewne analogiczny do tego znanego z DDR
 • możliwość tworzenia własnych kroków - muszę przyznać, że mogło by to być bardzo interesujące, jeżeli rzeczywiście pojawi się to w końcowym produkcie. Dzięki temu rozwiązaniu dużo wolniej "nudziły by się" stare kawałki, które każdy bez problemu robi już na Crazy ;-)
 • w tle obrazka przewija się hasło "FESTA" - czyżby Pump It Up: Festa?

Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę samej gry oraz pierwsze test - wg. niepotwierdzonych doniesień mają one odbyć się jeszcze w tym, lub na początku przyszłego miesiąca.

aktualizacja (18.02): ANDAMIRO oficjalnie potwierdza, że FIESTA to tytuł nowej części Pump It Up. Gra ma trafić do sprzedaży zaraz po premierze (6 marca 2010) bez żadnego okresu przejściowego, ani beta-testów (które to podobno już się zakończyły).

Pump It Up: Pro 2

Dodał BTM dnia 07-02-2010 o godzinie 16:00 - komentarze (0), #piu, #piupro

MiniaturkaDopiero co pisaliśmy o nowym PIU, dopiero co w komentarzach jakbu wspomniał o pracach nad PiU:Pro 2 a tu już pojawiły się nowe fotki!

Na blogu PiU:Pro przeczytać możemy o demonstracji nowej serii gry na zbliżających się targach Amusement Expo 2010, które odbędą się w dniach 10-12 marca w Las Vegas.

Na razie nie zdradzono nic więcej na temat gry, ale - jak już wspomniałem - pojawiła się nowa fotka - zdjęcie ekranu wyboru piosenek. Jak widać ekran nieco się zmienił i przy wyborze piosenki prezentowane są wszystkie poziomy trudności, zarówno dla jednej jak i dwóch mat oraz ilość różnych kombinacji strzałek (od lewej do prawej, od góry idąc: pojedyncze, podwójne, freezy, miny, więcej niż 2 jednocześnie oraz serie)

Miniaturka

Fotki poniżej prezentują interfejsy gry podczas prezentacji w zeszłym roku:

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

Nowy mix Pump it Up w przygotowaniu?

Dodał BTM dnia 05-02-2010 o godzinie 12:45 - komentarze (1), #piu, #nxu

Od dłuższego czasu na forum Pump Haven trwają dyskusje nt. tego, kiedy pojawi się kolejny mix Pumpt It Up.

Na początku tematu wszyscy spekulowali, czy nowy mix pojawi się na początku roku 2010 wnosząc po dotychczasowym cyklu wydawniczym. Z czasem zaczęły pojawiać się przecieki z pierwszymi informacjami, jakoby nowy mix rzeczywiście był w przygotowaniu i miał nazywać się NXU - zapewne Pump it Up: NX Ultimate, jako ostatni z serii wykorzystującej automaty typu NX.

Nim udało się ostatecznie potwierdzić nazwę, pojawił się nowy przeciek od brazylyjskich supporterów (osób, które pomagają w organizowaniu wydarzeń i promocji PIUGame) ogłaszający 6-ty marca jako premierę nowego mixu.

Jak już wspomniałem - na razie są to tylko plotki, pochodzące z kilku niezależnych i blisko związanych z producentem źródeł, ale wciąż plotki.

Nie ukrywam jednak, że chętnie zobaczył bym nowy mix, chociaż w Polsce nawet NXA uznać można za nowość i rzadkie zjawisko ;-)

W końcu, po paru miesiącach oczekiwania ruszają ponowne zapisy na koszulki DDRPoland! Na razie zamawiamy tylko koszulki z motywami DDR, ale jeżeli zainteresowanie będzie wystarczające i uda nam się ponownie nawiązać dobre kontakty z drukarnią na pewno zamówimy też koszulki z motywami PIU (ba, sam wezmę kilka ;-))

Cena koszulki to 25 PLN, wszelkie informacje związane z koszulkami oraz samym zamawianiem znajdziecie na specjalnej podstronie.

Koszulki DDRPoland - więcej informacji oraz formularz zamówienia.

Oficjalna strona Utacchi

Dodał BTM dnia 29-01-2010 o godzinie 22:29 - komentarze (0), #nds, #konami, #utacchi

MiniaturkaKonami uruchomiło właśnie oficjalną stronę swojej nowej gry muzycznej zmierzającej na Nintendo DS - Utacchi.

Na stronie znajdziemy pierwsze informacje odnośnie samej rozgrywki. Zadaniem gracza jest "klikanie" nutek w rytm opadania ich po ekranie. Nutki występują w 3 typach: zwykłe, wymagające kliknięcia. Długie - wymagające przytrzymania przez odpowiedni czas - jak strzałki freez w DDR, oraz strzałki do "drapania", po których należy jeździć stylusem.

Poza trybem arcade dostępny będzie także tryb kampanii, pozwalający na odkrywanie nowych utworów oraz tryb karaoke, w którym gracz musi śpiewać utwór, który właśnie gra. Dodatkowo przewidziano 4 tryby rozgrywki dla 2 graczy - "Battle mode", "Ojama Battle Mode", "Unision Mode" (w której gramy by wspólnie zdobyć lepszy wynik), oraz "Session mode" (nie, nie sesja na studiach ;)).

Premiera gry przewidziana jest na 25 lutego.

DJ Hero Mobile

Dodał BTM dnia 28-01-2010 o godzinie 17:59 - komentarze (0), #djhero, #mobile

MiniaturkaW sieci od pewnego czasu pojawiają się informacje, jakoby kolejna gra firmy Activision - DJ Hero - zmierzała na telefony komórkowe, które co raz częściej zastępują przenośne konsole.

Za port DJ Hero odpowiadać miała by firma znana z wielu portów i własnych gier - Glu Mobile. Najprawdopodobniej w nowej odsłonie przyjdzie nam odgrywać utwory popularnego w Holandii DJ Tiësto, który nie załapał się na bohatera wersji na konsole.

Na razie nie wiadomo na jakie platformy pojawi się gra, ale możemy zakładać, że zagrają w nią posiadacze telefonów iPhone, aparatów systemem Android oraz z nowszą wersją Javy ponieważ pojawiły się już na nie mobilne wersje Guitar Hero.

Źródło: kotaku.com

Wielki konkurs Dance Party.pl

Dodał BTM dnia 25-01-2010 o godzinie 17:45 - komentarze (6), #konkurs, #danceparty

Firma IQ Publishing, wydawca serii Dance Party ogłasza kolejny konkurs, w którym wygrać można jedną z 5 nagród - a jest o co powalczyć bowiem zdobywca pierwszej nagrody wejdzie w posiadanie profesjonalnej, twardej maty do DDR!

By stać się posiadaczem jednej z nagród należy do dnia 14 lutego przesłać jak najciekawsze / najoryginalniejsze zdjęcie przedstawiające wasze wyczyny na macie.

MiniaturkaMiniaturka 

Przyznam, że nagrody są wielce ciekawe i już kombinujemy co by tu wysłać ;-)

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej.

pop'n music 18 - po premierze!

Dodał BTM dnia 20-01-2010 o godzinie 08:51 - komentarze (0), #pnm, #psp

MiniaturkaJak już wcześniej informowaliśmy w dniu 20 stycznia premierę miała 18 część popularnej w Japonii serii pop'n music.

Na oficjalnej stronie pojawiły się nowe informacje - głównie spis utworów, poradniki dotyczące poszczególnych trybów, parę grafik oraz komentarze od autorów (niestety, w języku japońskim). Dodatkowo pojawiły się informacje nt. współpracy wersji dla konsol przenośnych PSP z wersjami automatowymi.

Grając na konsoli PSP za zaliczenie piosenek otrzymywać będziemy kody, które po wpisaniu do automatu pozwolą nam na nim zagrać w wybrane, dostępne na PSP utwory.

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

Oczywiście, jak to u nas bywa na automaty nie mamy co liczyć, za to posiadacze PSP na pewno ucieszą się z możliwości zapoznania się z serią. Premiera gry na przenośne konsole sony przewidziana jest na 4 lutego.

Komiks / Manga on-line: Stepmania: The Manga

Dodał BTM dnia 19-01-2010 o godzinie 09:16 - komentarze (5), #stepmania, #ddr

MiniaturkaNa stronie Manga University pojawiła się informacja nt. planowanej na dzień 28 lutego premierze mangi dostępnej on-line poświęconej tematyce gier muzycznych - a w szczególności DDR - Stepmania: The Manga

Komiks powstaje we współpracy z autorami popularnej gry Stepmania i opowiadać będzie o przygodach Yukino, która za sprawą swojego przyjaciela i weterana DDR - Momo - zostaje wplątana w świat gier i graczy popularnej gry muzycznej.

Autorzy zapewniają, że komiks będzie przepełniony humorem, wartką akcją oraz wskazówkami dla zarówno doświadczonych jak i początkujących graczy.

Po premierze komiks dostępny będzie pod adresem www.stepmaniathemanga.com

UltraStar 0.7.1 beta

Dodał BTM dnia 16-01-2010 o godzinie 18:09 - komentarze (1), #ultrastar, #singstar

MiniaturkaCorvus5 udostępnił informacje nt. kolejnej odsłony UltraStar'a czyli popularnego klonu karaoke - SingStar. Nowa wersja oznaczona będzie numerkiem 0.7.1 i wnosić będzie następujące zmiany:

 • tryb Freeplay w którym gramy bez punktacji
 • zabezpieczenie przed błędnym ustawieniem opcji
 • opcja bufferowania dźwięku
 • dynamiczna zmiana FPS pozwalająca na odciążenie komputera kiedy dodatkowa moc nie jest wymagana
 • zoptymalizowane zarządzanie teksturami co pozwoli na szybsze ich wgrywanie oraz zmniejszy zużycie pamięci
 • zmiana koloru skórki nie wymaga restartu programu

Data premiery planowana jest na luty tego roku.

Wybierz stronę wyników: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11