Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Aktualności

DDR: X2 i Hottest Party 3 - garść screenshotów

Dodał BTM dnia 19-10-2009 o godzinie 23:39 - komentarze (0)

W związku ze zbliżającą się premierą nowych gier z serii Dance Dance Revolution firma Konami opublikowała garść nowych screenshotów z obu, nowych, tytułów. Poniżej prezentujemy kilka z nich - po więcej zapraszamy do odpowiednich galerii.

Zobacz galerię: Dance Dance Revolution X2:

Zobacz galerię: Dance Dance Revolution: Hottest Party 3:

Band Hero - Pełna lista utworów

Dodał BTM dnia 19-10-2009 o godzinie 21:38 - komentarze (0)

Znamy już pełną listę utworów, które pojawią się w zapowiedzianej na 3 listopada grze Band Hero. Poza listą piosenek (tę znajdziecie w rozwinięciu wiadomości) poznaliśmy też szczegóły dotyczące możliwości importowania i eksportowania utworów.

Posiadacze gry Guitar Hero 5 będą mogli zaimportować znajdujące się w niej piosenki do Band Hero za opłatą 5.99$ (w wersji PS3), 480 Microsoft Points (XBox 360) czy też 600 Wii Points (oczywiście ... Wii). Operacja w drugą stronę (Z BH do GH) kosztować będzie odpowiednio 4.99$, 420 MS Points lub 500 Wii Points. Niestety, nie mamy pewności co z importem piosenek pobranych z sieci (DLC).

Demo Band Hero dla posiadaczy XBox 360

Dodał BTM dnia 16-10-2009 o godzinie 07:46 - komentarze (0)

MiniaturkaPosiadacze XBox 360 mogą od 15 października sprawdzić demo gry Band Hero będącej kontynuacją serii Guitar Hero. Poza standardową grą na gitarze znaną z GH w Band Hero dołączyć do nas mogą dwaj gracze - jeden na perkusji i jeden jako wokalista.

W demie dostępne są tylko 3 utwory - "Paralyzer" (Finger Eleven), "Walking on Sunshine", (Katrina & The Waves) i "Picture to Burn" (Taylor Swift).

Demo dla XBox 360 już dostępne na XBox Live / Major Nelson blog - posiadacze konsol PlayStation 2 i 3, Wii oraz Nintendo DS niestety nie mają tego szczęścia - pozostaje czekać do premiery gry 3 listopada. Wygląda na to, że wraz z premierą LEGO Rock Band Activision planuje nam muzyczny listopad.

Beatmania IIDX 16 - EMPRESS

Dodał BTM dnia 14-10-2009 o godzinie 09:35 - komentarze (0)

Miniaturka10 października premierę w Japonii miała ostatnia część serii Beatmania przewidziana dla posiadaczy konsoli PlayStation 2. Dla nie wtajemniczonych - Beatmania to symulator DJ'a - można powiedzieć, że jest to pierwowzór nowej serii DJ Hero.

W pudełku z grą znajdziemy dwie płyty - pierwsza zawiera utwory z tytułowego EMPRESS. Dodatkowo, specjalnie dla uczczenia ostatniej wersji na PS2 przygotowano kilka piosenek nie dostępnych w żadnej innej wersji oraz dorzucono piosenki z SIRIUS. Na drugiej płycie znajdziemy prawie 100 hitów wybranych z wszystkich poprzednich odsłon gry oraz dodatkowo prawie pół tysiąca artworków, reklam i innych grafik związanych z serią.

Grę można zamówić na PlayAsia - pamiętajcie tylko, że wasza konsola musi móc odpalać importowane z Japonii gry!

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

LEGO Rock Band - Lista utworów

Dodał BTM dnia 13-10-2009 o godzinie 11:13 - komentarze (0)

MiniaturkaWarner Bross i MTV Games - wydawca gry LEGO Rock Band, czyli kolejnej części symulatora gry na gitarze - upubliczniła ostatnio listę utworów dostępnych w grze w momencie jej premiery.

Wersja na "duże" konsole (tj. PS3, Wii i XBox 360) zawierać będzie 45 utworów, wersja na przenośną konsolę Nintendo DS tylko 25.

Dodatkowo, posiadacze wersji na PS3, Wii i XBox 360 będą mogli skorzystać ze sklepu "Music Store", który w przyszłości pozwoli na pobieranie nowych utworów oraz przenoszenie ich z innych wersji Rock Band.

Planowana data premiery gry to 3 listopada 2009 roku.

Pełna lista piosenek, które mają pojawić się na płytach z grami w rozwinięciu wiadomości.

Lista utworów DJ Hero

Dodał BTM dnia 06-10-2009 o godzinie 22:17 - komentarze (0)

MiniaturkaActivision - wydawca gry DJ Hero upublicznił dziś listę 93 utworów dostępnych wraz z grą w momencie jej premiery.

Dla osób, które nie słyszały jeszcze o grze - DJ Hero to nowa seria gier muzycznych firmy Activisoin odpowiedzialnej między innymi za gry Guitar Hero. W grze wcielamy się w rolę DJ-a, który kręcąc dyskiem i remixując kolejne kawałki chce zdobyć sławę i pieniądze. Do gry dołączony jest kontroler pozwalający na kręcenie płytą (3 niezależne "okręgi"), scratchowanie oraz slider.

Pełna lista piosenek dostępna w rozwinięciu wiadomości.

W dniach 2-4 października w Łodzi odbywa się 20 Międzynarodowy Festiwal Komiksu. W tym roku po raz pierwszy imprezą towarzyszącą jest Cyberarena 36i6 - impreza dla wielbicieli gier komputerowych i eSportu.

Głównym tematem przewodnim jest oczywiście rozgrywka sieciowa w gry takie jak Counter-Strike czy Quake. Poza tym możemy popatrzeć jak zawodowcy grają w Warcrafta 3 czy Halo.

Również wielbiciele gier muzycznych mogli znaleźć coś dla siebie. Niestety, o ile organizacja stanowisk dla graczy w CS była na wysokim poziomie (wiele, WIELE, komputerów, nagłośnienie, wielkie telewizory i relacje na żywo) o tyle gracze zainteresowani DDR'em musieli zadowolić się jednym stanowiskiem na konsoli XBox 360 i ... matą ... która drugiego dnia imprezy wyglądała już jak po paru konwentach.

MiniaturkaMiniaturka

Trochę lepiej wyglądała sprawa z Guitar Hero. Przygotowane zostały dwa stanowiska - jedno otwarte, gdzie zagrać mógł każdy przez cały czas trwania imprezy - i jedno zamknięte na czas turnieju (wymagana uprzednia rejestracja), w którym wygrać można było atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gracze mogli rozkoszować się (na stanowisku 1) dwoma przewodowymi gitarami, oraz (na stanowisku 2) dwoma gitarami bezprzewodowymi i zestawem perkusji.

MiniaturkaMiniaturkaMiniaturka

Pozostaje nam mieć nadzieję, że w przyszłym roku impreza będzie miała więcej do zaoferowania tym z nas, którzy przedkładają gry muzyczne nad pozostałe w kategorii eSport ;-)

Seria Pop'n Music zagości na PSP

Dodał BTM dnia 29-09-2009 o godzinie 21:30 - komentarze (0)

Wg. informacji opublikowanych na Bemanistyle - popularna w Japonii seria Pop'n Music doczekać ma się wersji na konsole przenośne - a dokładnie na konsolę Sony Playstation Portable (PSP).

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat gry - jedyne informacje, jakie udało się odszyfrować z gąszczu Japońskich domków to to, iż gra ma oferować tryb grania z wykorzystaniem 3, 5, 7 lub dziewięciu klawiszy. Najprawdopodobniej jest to konwersja piętnastego wydania gry, oferująca graczowi ponad 80 utworów do wyboru.

Pozostaje nam czekać na premierę - niestety, z powodu małego zainteresowania w Polsce nie znajdziemy automatów do gry P'nM.

Miniaturka

Dance Dance Revolution 2009 US Championship

Dodał BTM dnia 23-09-2009 o godzinie 08:01 - komentarze (0)

Konami, twórca serii Dance Dance Revolution, oficjalnie poinformowało o starcie turnieju "Dance Dance Revolution 2009 US Championship" przeznaczonego dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Finał odbędzie się czwartego grudnia (4.12.2009) w Las Vegas.

Jako, iż jest to oficjalny turniej pozwolę sobie na przytoczenie reguł kwalifikacyjnych - może Konami postanowi kiedyś i w Polsce przeprowadzić podobny turniej ;-)

  • podczas 7 rund eliminacyjnych wybranych zostanie 7 zwycięzców, i jedna osoba wylosowana z grupy zajmujących drugie miejsce
  • by wziąć udział w rundzie eliminacyjnej, należy zapisać się na stronie (tylko 150 miejsc), być mieszkańcem US w wieku od 13 do 32 lat
  • lista piosenek jest ustalona odgórnie (każda runda to 5 z 15 przygotowanych piosenek)

Za zdobycie pierwszych miejsc przewidziano nagrody rzeczowe - głównie w postaci kart upominkowych do większych sieci branży gier komputerowych. Niestety, w porównaniu do innych, bardziej popularnych gier e-sport nagrody wydają się mało wartościowe. No ale z drugiej strony główną nagrodą jest tytuł najlepszego gracza DDR w Stanach!

Więcej informacji na oficjalnej stronie DDR 2009 US Championships.

Osu! - Rytm jest tylko kliknięcie od Ciebie!

Dodał BTM dnia 21-09-2009 o godzinie 08:20 - komentarze (0)

Osu! to symulator gry muzycznej "Osu! Tatakae! Ouendan" (ang. "Hey! Fight! Cheer Squad") wydanej na konsolę Nintendo DS.

Gracz staje się członkiem tytułowego Oddziału Pocieszaczy i "grając" w rytm muzyki zachęca do walki pozostałych bohaterów, pomagając im radzić sobie ze swoimi problemami (małymi, osobistymi lub dużymi - np. atakiem potwora).

Rozgrywka polega na zaliczaniu odpowiednich znaczników w rytm muzyki. W grze występują 3 podstawowe znaczniki:

  • uderzenia - należy uderzać w momencie, kiedy okrąg otaczający znacznik dotrze do niego
  • ciągi - w celu zaliczenia znacznika należy przeprowadzić po nim piłkę plażową (odpowiednik holdów)
  • spiner - by zaliczyć spiner, należy jak najszybciej rysować okręgi w wyznaczonym obszarze

Dodatkowo, na znacznikach pojawiają się liczby oznaczając kolejność ich zaliczania.

Wersja na komputery PC poza obsługą trybu Osu! pozwala także na symulację gier Taiko no Tatusjin - niestety, nie symukuje ona oryginalnego trybu rozgrywki - znaczniki pojawiają się na ekranie dokładnie tak samo jak

Gra Osu! na PC wykorzystuje myszkę, port na iPhone i oryginał na Nintendo DS oczywiście ekran dotykowy.

Miniaturka

Wybierz stronę wyników: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11