Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Artykuły » "Polskie finały Mistrzostw Świata Gier Komputerowych", Poznań 2008

opis wydarzenia:

"Polskie finały Mistrzostw Świata Gier Komputerowych", Poznań 2008

dodane dnia 11-05-2008, dodane przez DDRPoland

Start konwentu: 10-05-2008

10 i 11 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się krajowe finał ESWC (Electronic Sports World Cup). Organizatorzy w dużej mierze ci sami, co w przypadku PGA (Poznań Game Arena) - tyle tylko, ż ta druga impreza jest bardziej nastawiona na ludzi z zewnątrz, podczas gdy ESWC skupia się na samych rozgrywkach.

Miniaturka

O stronie technicznej za dużo nie powiem, gdyż doświadczenia z twardymi matami nie mam - ale na te kilka, z których był mi dane korzystać modele obecne na stoisku był zdecydowanie najlepsze. Niestety, wielokrotnie w czasie gry zdarzał się błędy z mapowaniem (na chwilę gracze zostawali "sparaliżowani"), poza tym bardziej ruchliwym (^^) zawodnikom wypadał kable z mat (nie dał się tego jakoś przytwierdzić). Poza tym wszystko wypadł raczej pomyślnie (tylko te dłuuuugie piosenki). Bardzo dużo część uczestników miał najwyraźniej po raz pierwszy styczność z DDR, ale w końcu chodził o dobrą zabawę i reklamę co z pewnością się udało. ;]

Pierwsze rundy składał się z pojedynczych piosenek, półfinał z dwóch i finał z trzech. Obserwują co się dzieje, nie trzeba był długo myśleć nad zwycięzcami, chłopaki o wdzięcznych nickach - Chmurek i Lisek - nie mieli sobie równych. Mi przypadł miejsce trzecie - co uważam i tak za sukces bo pierwsze dwa to zupełna inna liga ^^. Za to spotkał mnie miła niespodzianka w postaci poszerzonej nagrody - do planowanej maty IQP dorzucił jeszcze 7 gier na PS2 (w tym GameTrak) i bezprzewodowego pada - jestem szczęśliwym posiadaczem tej czarnej skrzynki, więc na pewno wszystko się przyda.

Generalnie zawody uważam za udane, chociaż konwencja Pro-Am nie do końca mi odpowiada. Wystarczył symboliczne wpisowe i już ludzie by się okroili, a i można by wtedy jeszcze nagrody poprawić^^ [Chociaż z drugiej strony, to by mogło przyciągnąć więcej proDDRowców i nie starczyłby dla mnie miejsca na podium ;)]. Ale celem był reklama, dlatego rozumiem chęć przyciągnięcia jak największej liczy osób.

Cieszy mnie bardzo myślę, że stoisko IQP przyciągnęło bardzo dużą uwagę zarówno zwiedzających, jak i - co ważniejsze - mediów. Połowa materiał w lokalnej TV dotyczył właśnie tańców na macie - trudno o lepszą reklamę Mam nadzieję że te i kolejne (bo będą tak?) eventy przyczynią się do popularyzacji tego typu gier. Korzystają z okazji, chciałbym jeszcze dołączyć podziękowania dla IQ Publishing za miło spędzony czas - i czekam na kolejne spotkania ;)

Komentarze:

Przepraszamy, ale nie ma jeszcze żadnych opinii o tym artykule.

Nie masz jeszcze konta na Dance Dance Revolution POLAND?

Nie czekaj - Załóż konto już teraz! Jako zarejestrowany użytkownik możesz:

  • zamieścić swoje zdjęcia i filmy, opisać swoje doświadczenia z grania w gry muzyczne
  • wypowiadać się na forum, komentować materiały zamieszczane przez innych użytkowników,
  • i wiele, wiele innych!