Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Artykuły » mój Fitness

Pudełko z grąPudełko z grą
Podstawowy trening fitnessPodstawowy trening fitness
Kalendarz ćwiczeńKalendarz ćwiczeń
Bieg po wirtualnym parkuBieg po wirtualnym parku
recenzja:

mój Fitness

dodane dnia 01-01-2010, dodane przez Akane

"mój Fitness" to program na PC wydany przez IQ Publishing, łączący elementy aerobiku, gimnastyki i joggingu, pozwalając na modelowanie sylwetki w zaciszu własnego domu. Do zabawy niezbędna jest mata podłączana do komputera, posiadająca 9 przycisków - program wykorzystuje bowiem je wszystkie.

Ćwiczenia pod okiem... wirtualnej trenerki

Zabawę zaczynamy od utworzenia profilu (wpisujemy swój nick, ustawiamy avatar z listy dostępnych obrazków, podajemy także swój wzrost, wagę oraz wiek), a następnie przechodzimy test sprawnościowy. Początkujący mogą poczuć się nieco zagubieni, ponieważ już na tym etapie konieczne jest poruszanie się po kilku przyciskach na macie i wykonywanie różnych układów. Być może osoby, które wcześniej miały styczność z aerobikiem, łatwiej poradzą sobie z pierwszym sprawdzianem, jednak laicy mogą mieć kłopot z wciskaniem odpowiednich strzałek.

Nie ukrywam, że choć na macie czuję się dość pewnie i bez większych trudów ogarniam układy na DDR czy PiU, to podczas testu sprawnościowego miałam kłopoty z wykonywaniem kolejnych kroków. Pewnym utrudnieniem jest fakt, że  ćwiczenia wirtualnej trenerki pokazującej w jaki sposób należy stąpać po macie, służą za tło - na pierwszym planie zaś pojawiają się strzałki prezentujące układ do wykonania. Usiłowałam zatem patrzeć równocześnie zarówno na strzałki (żeby wiedzieć, które z nich wcisnąć), jak i na trenerkę (żeby wiedzieć jak się na macie ustawić) - efekty owych usiłowań były niestety dość mizerne. Po kilku próbach zaczyna być oczywiście łatwiej, niemniej jednak pierwsze zetknięcie z ćwiczeniem sprawdzającym sprawność użytkownika może zniechęcić początkujących - sugerując, że jeśli już pierwszy test jest tak skomplikowany, to później może być tylko gorzej. Na szczęście nie jest.

Dobieramy trening

Program oferuje trzy podstawowe tryby treningowe. Są to: odchudzanie, koordynacja i kondycja. Możemy ustalić nawet plan dla kolejnych ćwiczeń na cały miesiąc (decydując np. że w poniedziałki wykonywać będziemy treningi poprawiające kondycję, a we wtorki i czwartki będziemy spalać tkankę tłuszczową i pracować nad koordynacją). Możemy także wybrać z listy dowolne ćwiczenie i sprawdzić się np. w joggingu czy aerobiku.


Treningi w programie "mój Fitness" z całą pewnością nie należą do monotonnych i oferują użytkownikom ciekawe utrudnienia w poszczególnych ćwiczeniach.

Bieganie po wirtualnym parku wiąże się np. z koniecznością przeskakiwania nad kałużami (w odpowiednim momencie trzeba po prostu podskoczyć na macie). Wylądowanie w wodzie kończy się otrzymaniem punktów karnych. Z kolei ćwiczenia gimnastyczne, to nie tylko rozciąganie, ale też... skoki na skakance, czy popularne brzuszki. Owszem, możemy robić brzuszki leżąc na macie!
Każdy trening kończy się podsumowaniem uzyskanych wyników i aktualizacją naszych statystyk. Bez trudu możemy zatem sprawdzić czynione postępy.

Rywalizacja

Rywalizacja odgrywa dość dużą rolę w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów ćwiczeń - mobilizuje do bardziej intensywnych treningów i na wiele osób wpływa po prostu dopingująco. W "moim Fitnessie" rywalizować możemy zarówno z wirtualnymi postaciami, jak i z przyjaciółmi czy rodziną. Grając "solo" możemy czuć się dodatkowo mobilizowani widokiem biegnącej przed nami trenerki (jogging w parku) czy też szybującymi w górę punktami zdobywanymi przez nią podczas wykonywania na macie pajacyków.

Dla kogo "mój Fitness"?

Program z całą pewnością można polecić osobom, które lubią ćwiczyć indywidualnie i we własnym rytmie. Nie ukrywam, że wiele ćwiczeń naprawdę "daje wycisk" i tym samym pozytywnie wpływa na kondycję. Aerobik, choć początkowo wydaje się trudny do opanowania, po kilku próbach okazuje się "nie taki straszny" i każde kolejne podejście do tego rodzaju ćwiczeń przynosi lepsze efekty.
Dużym plusem programu jest polska wersja językowa. Zarówno menu, jak i instrukcje wyświetlane są w pełni po polsku, a i wirtualna trenerka posługuje się naszym językiem ojczystym.

Odwiedź stronę producenta gry - IQ Publishing

Komentarze:

Przepraszamy, ale nie ma jeszcze żadnych opinii o tym artykule.

Nie masz jeszcze konta na Dance Dance Revolution POLAND?

Nie czekaj - Załóż konto już teraz! Jako zarejestrowany użytkownik możesz:

  • zamieścić swoje zdjęcia i filmy, opisać swoje doświadczenia z grania w gry muzyczne
  • wypowiadać się na forum, komentować materiały zamieszczane przez innych użytkowników,
  • i wiele, wiele innych!