Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Artykuły » Dance Party Jest Imprezka PL

Pudełko z grąPudełko z grą
Główne menu gryGłówne menu gry
Ekran wyboru piosenekEkran wyboru piosenek
Ekran w trakcie gry jednej osobyEkran w trakcie gry jednej osoby
recenzja:

Dance Party Jest Imprezka PL

dodane dnia 01-01-2010, dodane przez BTM

Dance Paty Jest Imprezka to czwarta gra taneczna wydana w całości przez polskiego producenta - firmę IQ Publishing[1]. Gra, wydana na jednej płycie DVD i przeznaczona do gry na komputerach klasy PC, zawiera 30 utworów przygotowanych przez grupę muzyków współpracujących pod nazwą Defrikz. Dodatkowo, na płycie znajdziemy także dwa uwory znanego polskiego wykonawcy muzyki hip-hop - Tede. Muzyka utrzymana jest w rytmach hip-hopu, dance, street oraz house i szybko wpada w ucho nawet tym, którzy słyszą ją pierwszy raz.

Pierwsze uruchomienie

Sama gra oparta jest na Stepmanii dzięki czemu możemy mieć pewność, że będzie działać bez problemów na średniej klasy komputerach - w czasie testowania nie zdarzyło się, by piosenka przycięła się, albo gra niespodziewanie się wyłączyła. Autorzy przygotowali zupełnie nową szatę graficzną, która choć  na pierwszy rzut oka wygląda na dosyć ascetyczną pozwala na bezproblemowe zaznajomienie się z menu gry i szybki start. Większość opcji konfiguracyjnych znanych ze Stepmanii została wyłączona, co pozwoli nowym graczom na uniknięcie wielu problemów.

Utwory

Jak wiadomo najsilniejszą częścią gier muzycznych są piosenki - jak już wspomniałem, prawie wszystkie utwory zostały wykonane przez artystów z grupy Defrikz i część osób może nie znaleźć w grze żadnych znanych otworów - nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj żadnych fajnych piosenek!
Każdy z kawałków na prawdę szybko wpada w ucho - wystarczy kilka pierwszych sekund by przekonać się, że każda z piosenek doskonale nadaje się do skakania - muzyka jest żywa, rytmy szybkie i wymagające od gracza dużo ruchu.

Kroki

Za układy kroków do utworów odpowiada dwójka znanych polskich "stepmakerów" - Lisek i Chmurek. Muszę przyznać, że chłopaki odwalili kawał dobrej roboty - kroki są w zdecydowanej większości (trafiła się jedna piosenka, w której oczekiwałem końca utworu, a tu po 10 sekundach pustki pojawiła się jedna strzałka, którą oczywiście przegapiłem) są idealnie dopasowane i zapewniają świetną rozrywką i wyzwanie zarówno na najłatwiejszym jak i najwyższym poziomie trudności.

Minusy

Niestety, zdecydowanie mały wybór piosenek (nawet biorąc pod uwagę możliwość dogrywania nowych utworów udostępnianych przez producenta na stronie internetowej) można śmiało zaliczyć na minus.
W niektórych piosenkach przeszkadzają również animowane tła wyświetlane w miejsce teledysku - chwilami kolory zbytnio zlewają się z lecącymi strzałkami bądź górnymi konturami dzięki czemu nie zauważamy strzałek co może skończyć się przerwaniem combo i gorszym wynikiem.

Wrażenia z gry

Muszę przyznać, że gra pozytywnie mnie zaskoczyła - za 39.90 zł otrzymujemy doszlifowany pod każdym względem produkt, który może być doskonałym startem w świat gier tanecznych dla tych z nas, którym przejadły się już utwory j-pop, lub po prostu wolą potańczyć w rytm muzyki polskich wykonawców.

Odwiedź stronę producenta gry - IQ Publishing
Odwiedź stronę serii gier Dance Party.
Kup grę Dance Party Jest Imprezka z matą w Action Point!

Komentarze:

Przepraszamy, ale nie ma jeszcze żadnych opinii o tym artykule.

Nie masz jeszcze konta na Dance Dance Revolution POLAND?

Nie czekaj - Załóż konto już teraz! Jako zarejestrowany użytkownik możesz:

  • zamieścić swoje zdjęcia i filmy, opisać swoje doświadczenia z grania w gry muzyczne
  • wypowiadać się na forum, komentować materiały zamieszczane przez innych użytkowników,
  • i wiele, wiele innych!