Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Artykuły » Mata PC DANCE MAT

recenzja:

Mata PC DANCE MAT

dodane dnia 07-01-2010, dodane przez Akane

Z pierwszymi szmacianymi matami do gier tanecznych zetknęłam się dobre pięć lat temu. W tamtym czasie na rynku dostępne były właściwie tylko dwa tego typu produkty - JoyTech i 4Gamers (ten drugi produkowany przez firmę BigBen). Szmacianki 4Gamers były rewelacyjne i gdy przestały pojawiać się w sprzedaży, wielu graczy odczuło zawód. Równie dobrej maty na użytek domowy nie udało mi się odkryć do czasu przetestowania...

... szmacianki PC DANCE MAT

Już na pierwszy rzut oka widać solidne wykonanie. Mata jest dość gruba (dzięki wykorzystaniu warstwy gąbki), a dzięki wykonanemu z porządnej gumy spodowi całkiem dobrze trzyma się podłogi (w razie problemów z przyczepnością można ją dodatkowo podkleić znajdującymi się w zestawie podkładkami). Faktura maty przypomina stare, dobre 4Gamersy - wierzch maty jest antypoślizgowy, dzięki czemu można po niej swobodnie skakać, nawet bez konieczności zakładania specjalnych skarpetek.

Wykonywanie na macie nawet szybszych piosenek na wyższych poziomach trudności nie sprawia żadnego problemu. Wszystkie przyciski reagują naprawdę rewelacyjnie - zarówno pierwszego dnia użytkowania, jak i w kolejnych tygodniach intensywniejszego skakania.

Dużym plusem dla fanów gier tanecznych jest też uniwersalność maty. Dzięki 8 aktywnym przyciskom (do których dochodzą jeszcze "select" i "start") mata sprawdza się zarówno podczas grania w "Dance Dance Revolution" jak i w szeregu innych gier wykorzystujących maty taneczne jako kontrolery.

Liczba zalet tej maty zaskoczyła mnie niezmiernie i ze stanu owego zaskoczenia wyrwała mnie dopiero informacja producenta - otóż PC DANCE MAT została wyprodukowana we współpracy z firmą BigBen, tą samą, która odpowiadała za wypuszczenie na rynek "4Gamersów". I wszystko stało się jasne ;)

Podsumowując:

Zalety:
- solidne wykonanie, wytrzymałość, powierzchnia antypoślizgowa
- łatwe podłączenie do PC poprzez USB (bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników)
- 10 aktywnych przycisków (wliczając "select" i "start")
- uniwersalność (współpracuje z grami DDR i innymi)
- gwarancja jakości firmy BigBen

Wady:
- póki co, nie stwierdziłam ani jednej

W mojej ocenie jest to najlepsza szmaciana mata dostępna obecnie na rynku.

Komentarze:

Ryouko, dnia 12-01-2010
Ja tam uważam, że żeby powiedzieć, że jakaś mata jest "najlepsza na rynku", trzeba wypróbować więcej niż jedną :P (czy tam jedną plus jakieś niedoróbki z allegro). Moje doświadczenie konwentowe (jako osoby organizującej DDR room) jest takie, że PG Impacty cechują się bardzo dobrą jakością i wytrzymałością - wytrzymały "rąbanie" na wielu konwentach -mnóstwo godzin nieprzerwanego skakania osobników o rozmaitych umiejętnościach i... masie ;).
Poza tym - nawiązując do ostatnio pojawiających się recenzji mat wszelakich - w moich oczach w chwili obecnej usb nie jest już fanaberią, a koniecznością. Dlatego też myslę, że o ile jego brak może być zaliczony do wad, o tyle obecność - erm, no nic nowego, tak po prostu ma być, bo to maty do PC =]
BTM, dnia 12-01-2010
Ryouko: wydaje mi się, że ocenę tej maty można w dużej części oprzeć na renomie mat 4GAMERS, które swego czasu też woziliśmy na konwenty - były deptane w skarpetkach, traperach, szpilkach i gołą stopą. BA! Nawet pod nimi spaliśmy, więc można uznać, że nadają się na śpiwór / namiot :-D

USB jak najbardziej standardem, ale jeszcze dużo mat ma wejścia tylko do PSX - czyli potrzebne są przejściówki, które zwiększają koszt maty o te parę kolejnych złociszy.
Ryouko, dnia 12-01-2010
Ech, no właśnie - na renomie 4Gamers. Tylko że moje 4Gamersy mimo wszystko nie wytrzymały tak intensywnego tupania - były obwożone po konwentach, ale strzałka w końcu siadła tu i ówdzie (po kilku takich wycieczkach) i skończyła się kariera. A Impacty które sprawilismy znajomym "na konwentowe cele" okazały się klas samą w sobie.
Z tym śpiworem/bógwieco to już bądźmy poważni - ktoś, komu zależy kupić solidną matę chyba by się w głos roześmiał na taki "argument", ja rozumiem że to taki żarcik, ale gdybym się uparła nie mieć poczucia humoru to bym wzruszyła ramionami ;) (i nadal twierdzę - po poszperaniu w Sieci - że lwia część mat ma usb i tyle; nie mają najczęściej te stricte do ps2 bo i wii obsługuje usb, prawda?)
Akane, dnia 12-01-2010

Ryouko: moja recenzja jest subiektywna ;) Zauważ, że napisałam "w mojej ocenie jest to najlepsza mata na rynku" i rzeczywiście, w mojej ocenie - jest. Od czasu zniknięcia ze sklepów 4GAMERÓW przetestowałam sporo szmacianek różnych firm (głównie w domu, nie na konwentach) i absolutnie żadna nie podeszła mi tak, jak ta. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy będą mieli takie samo zdanie, każdy musi znaleźć taką matę, która będzie jemu odpowiadała. Mnie ta leży jak żadna inna i pozwoliłam sobie owo zdanie wyrazić ;) Amen :)

BTM, dnia 12-01-2010
Oj, oczywiście, że ten śpiwór to był akcent humorystyczny - proszę mi tu brak poczucia humoru nie zarzucać ;p

Wmówmy się tak - jak wpadniemy do was na jakiś Krakowski konwent i poskaczemy po Impactach to będziemy mogli się o nich wypowiedzieć, ok? ;-)
Ryouko, dnia 12-01-2010
Na krakowskich konwentach czasy szmacianek już dawno minęły - teraz standardem są raczej 4 twarde maty (opcjonalnie drugie stanowisko z piu) - być może jeszcze gdzieś się uświadczy Impacty (coś mi się rzuciło w oczy na ACP ostatnio, ale jaki to był konwent...), ale potestować to najprędzej u jakiegoś posiadacza, choćby nas tylko kabu musi nam ją najpierw oddać :DD
BTM, dnia 12-01-2010
Na konwencie z okazji WOSP chyba był. To czujemy się zaproszeni do was na testowania. A tak na poważnie - może się kupi do testów kiedyś ;]

Nie masz jeszcze konta na Dance Dance Revolution POLAND?

Nie czekaj - Załóż konto już teraz! Jako zarejestrowany użytkownik możesz:

  • zamieścić swoje zdjęcia i filmy, opisać swoje doświadczenia z grania w gry muzyczne
  • wypowiadać się na forum, komentować materiały zamieszczane przez innych użytkowników,
  • i wiele, wiele innych!