Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Artykuły » Dance Party - Dance X-Treme 3

Pudełko z grąPudełko z grą
Menu główneMenu główne
Wybór utworuWybór utworu
Ekran gryEkran gry
Podsumowanie i ocena. Nie poszło ;-)Podsumowanie i ocena. Nie poszło ;-)
recenzja:

Dance Party - Dance X-Treme 3

dodane dnia 11-02-2010, dodane przez BTM

Dance Party - Dance X-Treme 3 to trzecia w głównym nurcie Dance Party gra polskiego wydawcy IQ Publishing[1]. W odróżnieniu od poprzedniej części - Dance Party Jest Imprezka, w grze powracają liczne hity znane z anten radiowych oraz stacji telewizyjnych z roku 2009.

Pierwsze uruchomienie

Na płycie z grą znajdziemy 20 utworów znanych wykonawców - przyjdzie nam zatańczyć do muzyki między innymi takich artystów jak Agnes ("Release Me"), Kidi Cudi vs Crookers ("Day'n'Nite") czy Jakarta ("Superstar").

Podobnie jak inne części gra oparta jest na zmodyfikowanej i dostosowanej na potrzeby gry wersji Stepmanii. Interfejs gry został zmodyfikowany - usunięte zostały opcje, które nie przydadzą się początkującym graczom - dzięki czemu stał się dużo bardziej przejrzysty i łatwiejszy w nawigacji. Niestety, z uwagi na wyłączenie części opcji nie ma możliwości utworzenia profilu pozwalającego na łatwe zachowanie wyników indywidualnych graczy.

Utwory

Jak już wspomniałem utwory dostępne w grze to hity zeszłego roku - większość z nich można rozpoznać już po paru pierwszych taktach - jestem pod najprawdziwszym wrażeniem, że autorom udało się nakłonić do współpracy tylu popularnych wykonawców.

Każda z piosenek opatrzona jest pełnym teledyskiem - co prawda podczas skakania często nie ma czasu przyglądać się animacjom wyświetlanym w tle ale na pewno pomoże to przyciągnąć uwagę osób stojących z boku maty.

Niestety, zastosowanie pełnych utworów spowodowało, że większość piosenek trwa ponad 3 minuty - utwory w klasycznym Dance Dance Revolution trwają zwykle poniżej 2 minut - dłuższe kawałki mogą być męczące dla początkujących graczy.

Stepcharty - kroki do utworów

Podobnie jak w poprzednich częściach za dopasowanie kroków odpowiedzialni byli Lisek i Chmurek - i podobnie jak wcześniej potwierdzili swoją klasę - zarówno strzałki jak i pojawiające się w niektórych utworach miny dopasowane są rewelacyjnie i nie nudzą powtarzającymi się schematami. W odróżnieniu od DP: Jest Imprezka nie trafiłem także na piosenki, w których występowały by dłuższe przerwy w krokach, co zdecydowanie przeszkadzało mi w owym wydaniu.

Podsumowując

Duża ilość hitów, niska cena i stosunkowo mała ilość rzeczy, do których mógłbym się przyczepić zdecydowanie sprawia że Dance Party - Dance X-Treme 3 jest produktem godnym polecenia zarówno graczom początkującym, których nie przekonują Japońskie rytmy DDR-a jak i graczom bardziej zaawansowanym, którzy wśród trudniejszych poziomów znajdą świetne kawałki również dla siebie.

Odwiedź stronę producenta gry IQ Publishing
Odwiedź stronę serii gier Dance Party

Komentarze:

Przepraszamy, ale nie ma jeszcze żadnych opinii o tym artykule.

Nie masz jeszcze konta na Dance Dance Revolution POLAND?

Nie czekaj - Załóż konto już teraz! Jako zarejestrowany użytkownik możesz:

  • zamieścić swoje zdjęcia i filmy, opisać swoje doświadczenia z grania w gry muzyczne
  • wypowiadać się na forum, komentować materiały zamieszczane przez innych użytkowników,
  • i wiele, wiele innych!