Słownik pojęć DDR

dodane dnia 01-01-1970, dodane przez DDRPoland

Słownik podstawowych pojęć związanych z DDR!

1/4 nuty Standardowy odstęp między strzałkami.
1/8 nuty Strzałka umieszczona dokładnie w połowie odstępu pomiedzy strzałkami 1/4 nuty.
1.5x/2x/3x/5x/8x Modyfikatory prędkości - zwiększają prędkość poruszania się strzałek jednocześnie zachowując ich "miejsce" w rytmie muzyki.
Air Wskaźnik, określający natężenie skoków w danej piosence.
Another/Trick/Standard Oznaczenia średniego poziomu trudności dla różnych wersji gry. Stópki zmieniają kolor na czerwony.
Auto-fail Oznacza, że gra zakończy się w momencie gdy pasek spadnie do zera, w innym wypadku gracz może dokończyć piosenkę.
Basic/Light Podstawowy poziom trudności. Stpóki żółte.
Battle Tryb gry na dwóch graczy, w którym strzałki lecą na środku ekranu i pod koniec przesówają się w stronę gracza, który musi nacisnąć daną strzałkę.
Beginner Najłatwiejszy poziom gry - większość piosenek ma poziom 1.
Boo/Almost Ocena za nie trafienie strzałki, lekko wyższa niż MISS.
Boost Modyfikator - przyśpiesza sptrzałki wraz z ich zbliżaniem się do góry ekranu.
"Butterfly Turn" Obrót do okoła osi podczas grania - pierwszy raz wystąpił w Butterfly na poziomach Tricky/Maniac.
Chaos Wskaźnik określający losowość rozmieszczenia strzałek.
Challenge Mode Tryb gry, w którym zadaniem gracza jest zdobycie określonego poziomu punktów, zaliczenie piosenki z ustalonymi modyfikatorami lub na określoną ocenę.
Couple Tryb gry, w którym gracze wykonują całość bądź porcję piosenki na przemian.
Combo Liczba określająca ilość trafien Perfect/Greate beż żadnych gorszych podrodze.
Dancing Stage Zlokalizowana nazwa DDR na rynku Europejskim.
Dance With Intensity Nieoficjalny program pozwalający na grę w DDR na komputerach PC.
Dark mode Modyfikator - gracz zostaje pozbawiony "konutrów" strzałek na górze ekranu.
Double Tryb gry, w którym jeden gracz gra na 2 matach.
Expert/Maniac/Heavy Najwyższy poziom trudności. Stópki koloru zielonego.
Flat Modyfikator - wszystkie strzałki są jednakowego koloru.
Freestyle Celem graczy nie jest zdobycie największej ilości punktów ale wyglądanie jaknajbardziej "cool" podczas tańczenia ;-)
Freeze Wskaźnik, określający ilość "Freezów" czyli strzałek, które musimy trzymać.
Gauge [Pasek] Wskaźnik na górze ekranu zmniejszający się, bądź zwiększający zależnie od naszego wyniku.
Good Ocena częściowa za trafienie strzałki zapóźno.
Great Ocena częściowa za trafienie strzałki lekko zapóźno. Utrzymuje kombo.
Hidden Modyfikator - strzałki stają się niewidoczne w połowie ekranu.
Left Modyfikator - kombinacja strzałek jest odwrócona o 90 stopnii w lewo.
Little Modyfikator - z piosenki zostają usunięte wszystkie strzałki prócz 1/4 nuty.
Magic Dance Tryb gry, w którym dwóch graczy walczy przeciwsko sobie. Kiedy jeden z graczy zapełni pasek drugiemu zostaje dodany losowy modyfikator, który utrzymuj się do momentu przerwania komba przez atakującego gracza.
Marvelous Ocena częściowa określająca trafienie w strzałkę co do milisekundy.
Mirror Modyfikator - strzałki w lewo i prawo zostają zamienione miejscami.
Miss Ocena częściowa którą dostajemy gdy przegapimy strzałkę.
N.G. Skrót od "Not Good" - pojawia się kiedy przegapimy bądź puścimy strzałkę "Freez".
Nonstop Mode Tryb gry, w którym zadaniem gracza jest ukończenie 3-5 ( automat ) bądź do 20 ( konsole ) piosenek jedna za drugą ze wspólnym paskiem.
OK Ocena częściowa określająca ilość zaliczonych strzałek "Freez".
Oni Japanese for "Devil", this refers to either Oni Mode (See below), or the Challenge difficulty level for steps.
Oni Mode Tryb gry, w którym gracz zaczyna z 3 życimi i traci każde za ocenę częsciową ponizej Greate. Po piosence dostajemy 0-3 żyć.
Perfect Ocena częściowa przyznawana za dokładne trafienie w strzałkę.
PIU Skrót od "Pump It Up" - Koreańska odpowiedź na DDR - na macie jest 5 przycisków ( 4 strzałki skośne i jeden przycisk na środku maty ).
Reverse Modyfikator - strzałki lecą z góry na dół ekranu.
Right Modyfikator - kombinacja strzałek jest odwrócona o 90 stopnii w prawo.
Roulette Wybiera losową piosenkę.
Shuffle Modyfikator - strzałki zostają przetasowane i ułożone w jedną z 8 predefiniowanych kombinacji.
Solo Tryb gry, w ktorym gracz wykorzystuje 6 paneli ( dodatkowo lewo-góra i prawo-góra ).
Stealth Modyfikator - strzałki są niewidoczne, pojawiają się dopiero za konturami.
Stepmania Program pozwalający na granie w DDR na komputerach PC oraz Xbox'ie.
Sudden Modyfikator - strzałki pojawiają się w połowie ekranu.
Versus Tryb gry dla dwóch graczy, w którym rozmieszczenie strzałek jest identyczne dla obu graczy, a pod koniec wyświetlana jest informacja, który z graczy zwyciężył.
Voltage Wskaźnik określający gęstość strzałek.