Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Artykuły » Teleport 2005

opis wydarzenia:

Teleport 2005

dodane dnia 30-06-2005, dodane przez DDRPoland

Start konwentu: 30-06-2005

Data: 30 czerwiec - 3 lipiec 2005
Lokalizacja: Wrocław

W tym roku teleport pod zmienioną nazwą (Dni Fantastyki Teleport 2005) zgodnie z nazwą teleportował się do Wrocławia. Dlaczego? Pewnie dlatego, że odbywał się cykl imprez Wrocław Nonstop. Dojazd okazał się całkiem łatwy toteż pojawiło się dużo osób z poza Wrocławia. Szczerze mówiąc to przyjezdni z poza Wrocławia więcej wiedzieli o Teleporcie niż mieszkańcy tego miasta.

Na teleporcie pojawiły się dwa miejsca, w których fanatycy DDRa mogli się zebrać. DDR Corner otwarty 24h/d oraz DDR room otwarty do godziny ok. 0:00 ... nie wiem po co go zamykali, ktoś mówił żeby nie przeszkadzać ludziom w sleep roomach ale chyba nikt nie zauważył że DDR Corner STYKAŁ się (dosłownie) z trzema takimi pomieszczeniami! Na dzieńdobry można było zauważyć dosyć spory wybór piosenek ale ... ale na obu maszynach były stare 8-mki. Brakowało także bardzo popularnego Tournamixa 1 oraz przyjemnego do skakania DS. feat. Disney Rave. Na jednym komputerze był Linux, który co jakiś czas potrafił sam z siebie wyłączyć wizje (co niestety kończyło się problemami gdyż nie wszyscy wiedzieli jak naprawić to, trzeba było szukać osób znających się na Linuxie lub tych które widziały jak ktoś to robił) a drugi komputer to był zwykły Windows XP (na szczęście!). Pomieszczenie DDRoomu było przenoszone trzy razy, niestety na koniec skończyło w małej salce w której stały oprócz tego dwie konsole (jedna z Beatmanią, druga z Tekkenem / Soul Caliburem).

Więcej ludzi pojawiało się przy DDR Cornerze. Tam można było znaleźć 2 maty ... wpierw były to 2 4Gamersy, później jeden został zastąpiony Rave Station'em (z powodu autofire'a) a na koniec wymęczony Rave Station odszedł na emeryturkę zwalniając miejsce dla Venoma Elite. DDR Room gościł 2 Venomy ale po pewnym czasie jeden z nich poleciał do Cornera a jego miejsce zastąpiła ... metalowa mata z Wird Factory!

Turniej DDRa rozpoczął się o godzinie 13:30 i ... ładnie wypalił. Zgłosiło się 16 osób z czego jedna zrezygnowała już po pierwszej piosence. Pierwszy etap był dosyć łatwy gdyż odpadało tylko (...) 8 osób z najgorszymi wynikami. Nie było trudny przejść dalej bo piosenka orgów była łatwa a sobie można było wybrać jakąś ładnie punktowaną. Po rozpoczęciu etapu drugiego spora część wybuchła wściekłością na orgów ... wybraną piosenką zostało Have You Ever Been a Mellow z poziomem trudności 4. Powyżej 30XX pktów nabiło tylko 3 z 8 osób. W następnej rundzie tego etapu Ci co stracili punkty wzieli się ostro za nadrabianie. Przy tym etapie znów odpadła połowa osob (dla nie umiejących liczyć 4 :>). W Etapie 3 została już sama elita. Ryouko, mae, Stobek i ja Lisek. Pierwsza piosenka okazała się niesamowicie przyjemna był to Healing Vision. Wyniki wachały się między 7310 do 7644 więc wszystko praktycznie zależało od drugiej rundy. Odpadł Stobek przegrywając z Ryouko o jakieś 100 punktów. W kolejnej rundzie pojawiła się kolejna piosenka z cyklu "pohuśtajmy orgów". Remember You z poziomem trudności 5. Ryouko dała popis robiąc full combo z 18 Great'ami. mae zrobił tę piosenkę kiepsko, a ja ... miałem wszystko idealnie aż do końca gdzie zrobiłem Boo i Gooda (a miałem o 11 Greatów mniej od Ryjka) co zostało nagrodzone dzwiękiem "boo" z widowni. Przerażające :O. W kolejnej rundzie mae i Ryouko zatanczyli 10 footery, mi żaden nie został więc odpadłem. Rozpoczął się finał. Spocone ciała, walka nerwów. Orgowie wybierają piosenkę i wypadł Dynamite Rave, jedna z przyjemniejszych 9 Footowych piosenek. mae wygrał lekką przewagą. W kolejnej rundzie było Tsugaru. mae znów wygrał leciuteńko i dzięki temu wygrał nagrodę pieniężną wysokości 0 zł oraz całkiem nową szmacianą matę.

Niesamowitym pomysłem okazał się Dance Dance Reproduction polegający na nie tylko tanczeniu. Chodziło również aby wykonywać zadania poboczne zlecone przez orgów. Prawie w każdej konkurencji wybierało się piosenke sobie samemu i zapewniam was, nie wybierano trudnych piosenek :> Grało się parami a konkurencje polegały na:

* Rozpoznaniu piosenki dzięki krokom bez muzyki. (tańczy jedna osoba z pary druga zgaduje)
* Tanczenie z zakrytymi oczami. (jedna osoba tańczy druga podpowiada co ta pierwsza ma nacisnąć)
* Tanczenie z książką na głowie. (uwaga na skoki XD)
* Tanczenie i pisanie. (piosenka The Great Giana Sisters i losowe literki ... no prawie losowe PNS :P które było trzeba przepisać podczas tanczenia jej)
* Tanczenie niesamowicie wolnej piosenki. (BPM 003)
* Gra nie fair play. (chodziło o spychanie przeciwnika z maty ale również zdobywanie punktów dla siebie)
* Skakanie gdy jest się związanym liną. (parami! obie osoby były związane)
* [Dogrywka] Przeskakanie Anime Megamixu.

Konkurs się odbył około godziny 1:30 w nocy dlatego pewnie wystartowało tylko w nim 3 pary. Ryouko i Lucas, Stobek i mae, ja i Palnik. Konkurs wygrała para Ryouko i Lucas wygrywając matę (jedna na dwie osoby XD), 3 miejsce zajęła moja drużyna wygrywając 2 tomiki mangi Skrzydła Serafina a przedostatnie miejsce zajął Stobek i mae dostając dokładnie taką samą nagrode jak za 3 miejsce (tylko że oni mogli wybrać sobie jeden z 4 tomów a my 1 z 2).

Maty (wszystkie 4) były molestowane dzień i noc a prawie wszystkie (prócz jednego 4 Gamersa) wytrzymały. Atakowały je naprawde różne osoby. Od profesjonalistów po n00bków, którzy nawalali ale i tak nic nie trafiali. Życie na matach kwitło cały czas. W godzinach 0:00-5:00 na DDRcornerze były cały czas puszczane kolejne kawałki.

Podczas konwentu zostały poprowadzone też dwa panele związane z DDRem. Jeden o sprowadzaniu Cobaltów do Polski a drugi o budowie własnej maty. Niestety, nie wypowiem się dużo na ten temat gdyż na pierwszym cały czas wychodziłem, a na drugi nie poszedłem (po prostu zapomniałem).

Podziękowania dla wszystkich organizatorów i graczy a w szczególności: (bez żadnej kolejności) mae, Ryouko, Grzybek, Mirai, Bzyczek, Palnik, Imrik, DraNKa, Stobek, Miho, Lucas i oczywiście tych dwóch szalonych, których ksywków zapomniałem (grr ><) dokładnie to chodzi o tych co skakali prawie zawsze x2 i tak fajnie wam szło If You Were Here dwoma nogami razem ^_- oraz na koniec dla osobnika który dostarczył około 5 rano dnia ostatniego wodę (dzięki stary!). - Dzięki dla was wszystkich za grę i za zainteresowanie DDRem i do zobaczenia na następnym Teleporcie.

Na plus:

 

 • Brak SingStara!
 • Brak EyeToya!
 • Beatmania!
 • Miłe towarzystwo
 • Dance Dance Reproduction
 • Metalowa Mata

Na minus:

 • Zamieszanie na początku Konwentu (sleeproomy)
 • Linuxowy PCt
 • Mało osób
 • Większe zainteresowanie Tekkenem i Soul Caliburem stojącaymi w tym samym pokoju

Opracował Lisek

Komentarze:

Przepraszamy, ale nie ma jeszcze żadnych opinii o tym artykule.

Nie masz jeszcze konta na Dance Dance Revolution POLAND?

Nie czekaj - Załóż konto już teraz! Jako zarejestrowany użytkownik możesz:

 • zamieścić swoje zdjęcia i filmy, opisać swoje doświadczenia z grania w gry muzyczne
 • wypowiadać się na forum, komentować materiały zamieszczane przez innych użytkowników,
 • i wiele, wiele innych!