Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Czym jest DDR?

DDR to skrót od Dance Dance Revolution - gry wywodzącej się, jak wszystkie szaleństwa komputerowe, z Japonii. Do gry w DDR używamy nóg.

Tak, tak - dobrze przeczytałeś - dokładnie nóg.

Zadaniem gracza jest wciskanie odpowiednich przycisków (strzałki: góra, dół, lewo, prawo) na specjalnej macie. Skąd wiadomo, którą strzałkę wcisnąć? Pojawiają się one na ekranie komputera / automatu i suną z dołu ku górze ekranu, gdzie znajdują się ich kontury. Gdy strzałka wjedzie w kontur, należy wcisnąć jej odpowiednik znajdujący się na macie.
Oczywiście może wydawać się to strasznie nudne czy proste, ale jest tak tylko na początku, a kiedy już skakanie nas wciągnie, żadna ludzka siła nie wyrwie nas z tego nałogu :-)

DDR jest grą o tyle interesującą, że posiada różne poziomy trudności. Właściwie każdą piosenkę możemy zatem zagrać w trybie:
- light (dla początkujących, oznaczony kolorem żółtym)
- trick (dla średnio zaawansowanych, oznaczony kolorem różowym)
- maniac (dla zaawansowanych, oznaczony kolorem zielonym)

Poziomy trudności określa dodatkowo liczba "stópek" widniejących przy każdym utworze - im ich więcej, tym trudniejsza jest piosenka.

Oprócz standardowego trybu skakania solo istnieje jeszcze tryb skakania na 6 panelach (pojawiają się strzałki: lewa górna i prawa górna), na dwóch matach jednocześnie (tzw. double), tryb "battle" oraz tzw. mutatory (urozmaicają one rozrywkę np. losowo generując strzałki lub sprawiając, że strzałki znikają w połowie ekranu; mutatory mogą też zmieniać prędkość przesuwania się strzałek po ekranie, wprawiać je w drgania i na wiele innych sposobów utrudniać zabawę).

Na zakończenie parę screenów z programu Stepmania:


Autor: BTM