Dance Dance Revolution POLAND!

strona główna | kontakt

DDR POLAND » Sing Star

SingStar to gra karaoke wydana przez Sony Computer Entertainment Europe, przeznaczona na konsole PlayStation 2 i PlayStation 3. Zadaniem gracza jest zaśpiewanie piosenki (mikrofony podłączane są do konsoli przez USB) możliwie jak najwierniej w stosunku do oryginalnego wykonania. Tekst utowru widoczny jest na ekranie - kolejne słowa podświetlają w momencie, w którym należy je zaśpiewać. Jeśli gracz trafi w dźwięk - otrzymuje punkty.

W SingStara bawić się można solo, ale istnieją też inne tryby gry, np. battle (dwóch graczy przeciwko sobie - wygrywa ten, który zdobędzie więcej punktów) czy duet (każdy z graczy otrzymuje odpowiednią partię utworu do zaśpiewania). Z kolei w trybie "Pass The Mic" uczestniczyć może aż osiem osób podzielonych na dwie drużyny.

SingStar ma trzy poziomy trudności. Każdy z nich wymaga innej dokładności trafienia w dźwięk. Najtrudniejszy z poziomów wymaga wyjątkowo czystego zaśpiewania wybranej piosenki.

Pierwsza część gry pozwala dodatkowo na rozwijanie własnej kariery w świecie muzyki. Gracz zaczyna zabawę jako wokalista śpiewający w mało popularnych klubach - im jest lepszy, w tym bardziej znanych lokalach będzie mógł wystąpić. Uwieńczeniem kariery jest możliwość nagrania płyty.

W Polsce wydano dotychczas następujące wersje SingStara: